Logo školy
Vodácká škola záchrany s. r. o.

3denní kurz nutný pro rekvalifikační kurz Instruktor

O kurzu

Každý vedoucí zájezdu nebo průvodce by měl znát důležité informace o vedení zájezdu, o jeho zdárném naplánování a přípravě. Zaměříme se i na legislativu v rámci EU, dopravní předpisy AETR, psychologii pro průvodce a další nutné znalosti.

Program kurzu

Zájemci o kurz Instruktora budou plavat na čas 200m (podmínka do 4 minut) libovolným plaveckým stylem, 400m bez přestávek a 20m pod vodou. Na bazénu též vyzkoušíme flip dril s raftem (obracení raftu) a pro zájemce eskymáky. V teorii probereme obecné znalosti vedoucího zájezdu - předpisy, zákony atd., informace důležité pro naplánování zájezdu, psychologii skupiny a jiné. Též rozebereme písemné práce jednotlivých účastníků.

Kolik kurzů jsme uskutečnili

6 kurzů
58 proškolených vodáků
150 výukových hodin
na vodě

Určeno pro vodáky

• pro instruktory (cvičitele) a průvodce, kteří mají zájem o rekvalifikační kurz.

Detail kurzu

• Délka kurzu: 3 denní kurz v rozsahu 25hodin
  • Místo: teorie v Novém Městě nad Metují, bazén Dobruška
  • Vybavení: Věci do bazénu, psací potřeby (papír a tužka), přezůvky (do učebny).
  • Doporučené vybavení:

Cena a termín

TermínUzávěrka přihlášekCenaPoznámka
  • v ceně je zahrnuto pronájem učebny, příprava a výuka lektorů, nekomfortní ubytování v učebně, pronájem bazénu
  • v ceně není zahrnuta strava (bude vždy hodinová přestávka na jídlo), doprava na místo konaní kurzu, doprava do bazénu
  • minimální počet účastníků 12
  • maximální počet účastníků 18

Cíl kurzu

Organizačně naplánovat a zajistit vodácký zájezd, řídit skupinu a umět překlopit zpět raft i s natažením posádky.

Podmínky pro účast v kurzu

1. Plavecké dovednosti a schopnosti (plavec je osoba, která uplave alespoň 200m libovolným plaveckým způsobem bez zastávek a pod vodou uplave 20m)
  2. Věk nad 18 let
  3. Vypracování písemné práce - příprava zájezdu, nutno zaslat minimálně 14 dní předem. Podklady na rozsah a zaměření obdržíte emailem.